ul. Rakowiecka 26/30
tel. +48 604 944 516
tel. +48 604 944 515
Oferta dla firm
W ogrodzie włoskim

Wszyscy znamy ogrody królewskie w Wersalu. Nie byłoby jednak barokowego ogrodu francuskiego bez renesansowych ogrodów włoskich. Pełnych wody, zieleni, z roślinami bujnymi ale podporządkowanymi woli człowieka. 

Do tajemniczego ogrodu prowadzi aleja wysadzana piniami  (Pinus pinia)

Pinie, wraz z lipami, cyprysami i dębami, stanowią osnowę tego ogrodu. Ogród uformowany został na wulkanicznych wzgórzach oddzielających  jezioro Vico od miasteczka Ronciglione w Lacjum. Pierwsze założenia ogrodowe powstały tu w XVIII wieku. Tradycje ogrodu edukacyjno hobbystycznego kontynuował kolejny właściciel, który w 1928 r założył na tym terenie rozległy park o znamionach ogrodu botanicznego. Nazwał go imieniem swojej żony ”Lina”. 

Obecnie 80- hektarowa posiadłość dzieli się na część rezydencyjną i użytkową. Teren rezydencji poprzecinany jest żywopłotami laurowymi i z cyprysów. Ściany zieleni tworzą tajemnicze labirynty. Zagubiony wędrowiec napotyka nagle romantyczne altanki i nastrojowe fontanny. 

 

 

Pojedynczo, lub grupami rosną hortensje, cliwie. 


Bezsprzeczną atrakcją ogrodu jest Sekwoja ( Sequoia sempervirens). Jest to okaz uznawany z największe drzewo sekwoi rosnące we Włoszech. ​

W części użytkowej znajdują się plantacje winorośli, ekologiczna plantacja kiwi oraz charakterystyczne dla rejonu północnego Lacjum – uprawy orzechów laskowych. Ponadto wszystkie wolne tereny obsadzone są drzewami oliwnymi. Obecna właścicielka – córka założyciela ogrodu, prowadzi również uprawy ekologiczne warzyw i ziół na potrzeby własne i swoich gości.

Zioła  i oliwki, oprócz zastosowania kulinarnego wykorzystywane są również do produkcji unikalnych kosmetyków. Jest to działalność uboczna właścicieli i jednocześnie niezwykła atrakcja dla pań. 


 

Menu